Rekuperator z wymiennikiem obrotowym:

Wymiennik obrotowy zbudowany jest z wirnika, który pokrywają na przemian ułożone cienkie paski blaszek pofałdowanych i płaskich, tworząc wąskie, równoległe do osi wirnika kanaliki. Powietrze wyciągane z pomieszczeń (ciepłe) przechodzi przez kanaliki- ogrzewając je oraz woda zawarta w powietrzu pod wpływem kontaktu z chłodną powierzchnią zostaje wykroplona na niej. Po obróceniu wirnika na stronę czerpni, powietrze świeże (zimne) w kontakcie z ogrzanymi kanalikami ogrzewa się, drobinki wody natomiast zostają odparowane do powietrza nawiewanego. Wymienniki obrotowe charakteryzują się sprawnością do 88%, natomiast są one odporne na szronienie nawet w bardzo niskich temperaturach. Dużą zaletą tego typu wymienników jest całkowity odzysk wilgoci, dzięki czemu powietrze w nawiewane nie dość że jest ogrzane, to jest od razu nawilżone. Przy centralach z obrotowym wymiennikiem ciepła nie potrzeba odprowadzać skroplin, ponieważ ich nie ma.

Rekuperator z wymiennikiem obrotowym i wentylatorami EBM na prąd stały EC

WYDAJNOŚĆ

350M3/H

ROT 350 E7 EC

9900 zł netto

WYDAJNOŚĆ

500M3/H

ROT 500 E7 EC

10912 zł netto

WYDAJNOŚĆ

800M3/H

ROT 800 E7 EC

12000 zł netto

Opcje dodatkowe

FlowControl- 500 zł netto. EcoNet- 450 zł netto. Czujnik wilgotności analogowy, naścienny- 250 zł netto. Czujnik wilgotności analogowy, kanałowy- 310 zł netto. Czujnik CO2 analogowy, naścienny (do montażu w centrali lub na ścianie- 650 zł netto. Czujnik temperatury- 40 zł netto Ramka z wkładem klasy EU9- 100 zł netto.

Oznaczenia

WNWH- Króćce po bokach
WNWV- Króćce do góry
ROT- Rotor

INFORMACJA TECHNICZNA O URZĄDZENIACH:

OBUDOWA

 Obudowa posiada konstrukcję dwuwarstwową- tzn. zewnętrzna warstwa wykonana jest z blachy stalowej ocynkowanej malowanej proszkowo- taki sposób malowania zapewnia szczelną powłokę z farby, która efektywnie i na wiele lat chroni przed korozją i wpływem czynników zewnętrznych. Wewnętrzna warstwa wykonana jest również z blachy stalowej ocynkowanej, natomiast przestrzeń pomiędzy warstwami wyściela styropian. Grubość ocieplenia- 50mm, na drzwiach pianka 30mm.Tak zbudowana obudowa zapewnia solidną konstrukcję pod podzespoły, jak również gwarantuje długoletnie użytkowanie centrali.

Panele boczne demontowane są z obu stron (uniwersalna obudowa prawa-lewa), z dociskiem za pomocą śrub z pokrętłem. Króćce przyłączeniowe kanałów wykonane z tłoczonej blachy stalowej z zaprasowaną uszczelką gumową. Centrala posiada 4 nóżki, istnieje możliwość podwieszenia centrali.

Wymiennik

Obrotowy- zbudowany z naprzemiennie ułożonych aluminiowych blaszek płaskich i pofałdowanych- tworząc kanaliki w których powietrze porusza się ruchem turbulętnym.

Filtry

aluminiowe prostokątne ramki filtra (wielokrotnego użytku), w których wymienia się tylko włókninę filtracyjną, zapewniają niskie koszty eksploatacji urządzenia. Standardowo tkanina EU4

Wentylatory

Cichobieżne, niemieckiej firmy EBM. Przy prawidłowo wykonanej instalacji praca centrali jest niesłyszalna nawet na maksymalnej wydajności.

NOWOŚĆ:

Bieżący pomiar i odczyt rzeczywistej wydajności, pozwala na samoregulację wentylatorów, aby nawiew vs wyciąg był cały czas zbilansowany. 

Sterowanie

Sterownik automatyczny z panelem dotykowym. Bardzo łatwa i intuicyjna obsługa. Możliwość aktualizacji oprogramowania poprzez kartę MicroSD.

Możliwość obsługi i sterowania centralą przez internet- przez przeglądarkę lub aplikacje na smartphona.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?