Rekuperator z wymiennikiem przeciwprądowym:

Wymiennik przeciwprądowy- niekiedy nazywany również krzyżowo-przeciwprądowy: Wymiennik przeciwprądowy jest ulepszoną wersją wymiennika krzyżowego- zbudowany jest on z bardzo cienkich,  pofałdowanych płyt warstwowych, ułożonych w  kanaliki,  wewnątrz których przepływają strumienie powietrza wymieniając ciepło pomiędzy sobą. W takim wymienniku powietrze świeże- zasysane z zewnątrz- przepływa w przeciwnym kierunku do powietrza wyciąganego z wnętrza pomieszczenia. Dzięki wydłużonej budowie ( w porównaniu do krzyżowych wymienników), wymiennik ten zapewnia dłuższą drogę, którą musi pokonać powietrze zewnętrzne- a więc dłuższy czas będzie się ogrzewało powietrzem wyciąganym. Wymienniki przeciwprądowe charakteryzują się sprawności do 90%, jednakże w okresach srogiej zimy- występuje ryzyko częściowego zaszronienia wymiennika.

WYDAJNOŚĆ

350M3/H

WNWH350EC

9400 zł netto

W cenie;
-Grzałka wstępna,
- By-pass automatyczny,
-Sterowanie E7,

WYDAJNOŚĆ

500M3/H

WNWH500EC

9933 zł netto

W cenie;
-Grzałka wstępna,
- By-pass automatyczny,
-Sterowanie E7,

WYDAJNOŚĆ

500M3/H

WNWV500EC

9933 zł netto

W cenie;
-Grzałka wstępna,
- By-pass automatyczny,
-Sterowanie E7,

WYDAJNOŚĆ

800M3/H

WNWH800EC

11600 zł netto

W cenie;
-Grzałka wstępna,
- By-pass automatyczny,
-Sterowanie E7,

WYDAJNOŚĆ

800M3/H

WNWV800EC

11600 zł netto

W cenie;
-Grzałka wstępna,
- By-pass automatyczny,
-Sterowanie E7,

Opcje dodatkowe

FlowControl- 500 zł netto.
EcoNet- 450 zł netto.
Czujnik wilgotności analogowy, naścienny- 250 zł netto.
Czujnik wilgotności analogowy, kanałowy- 310 zł netto.
Czujnik CO2 analogowy, naścienny (do montażu w centrali lub na ścianie- 650 zł netto.
Czujnik temperatury- 40 zł netto
Ramka z wkładem klasy EU9- 100 zł netto.

Oznaczenia

WNWH- Króćce po bokach
WNWV- Króćce do góry
ROT- Rotor

INFORMACJA TECHNICZNA O URZĄDZENIACH

W centralach zastosowano nowszej generacji wentylatory EC, dzięki temu otrzymaliśmy wyższy spręż i większą wydajność przy mniejszym zużyciu prądu.

Technologia FloControl:

Bieżący pomiar i odczyt rzeczywistej wydajności, pozwala na samoregulację wentylatorów, aby nawiew vs wyciąg był cały czas zbilansowany.

Zastosowano również nowy by-pass, który dzięki swej przepustnicowej konstrukcji zapewnia 100% szczelność w zamykanych przestrzeniach.

Najnowsze dotykowe sterowanie E7 spełnia oczekiwania nie tylko wizualne, ale również posiada wiele funkcji ułatwiających obsługę centrali.

System odszraniania:

System pomiaru czterech temperatur- miedzy innymi za odzyskiem na powietrzu usuwanym pozwala na efektywne sterowanie algorytmem odszraniania :

– Modulując wydajność nawiewu vs wyciągu, lub całkowicie wyłączając nawiew na krótki czas (w zależności od warunków).
– Płynnie regulując mocą nagrzewnicy wstępnej.

By-pass:

Każda centrala posiada by-pass tzn. obejście wymiennika przez powietrze nawiewane. Jest to przydatna funkcja w lecie gdzie nie jest pożądany odzysk ciepła przez powietrze nawiewane. By-pass działa na zasadzie kierowania powietrza nawiewanego poza wymiennik na obejście, z jednoczesnym przymknięciem wejścia do niego, tak aby nie następował odzysk ciepła.

By-pass automatyczny- posiada siłownik, który jest sterowny ze sterownika i przełączanie następuje automatycznie.

OBUDOWA

Obudowa wykonana jest z blachy stalowej ocynkowanej malowanej proszkowo. Taki sposób malowania zapewnia szczelną powłokę z farby, która efektywnie i na wiele lat chroni przed korozją i wpływem czynników zewnętrznych.

Ocieplenie rekuperatora to styropian oraz pianka, grubość ocieplenia- 50mm, na drzwiach pianka 30mm. Ocieplenie umieszczone pomiędzy dwoma obudowami- wewnętrzna i zewnetrzną.

Obudowa wewnętrzna jest również wykonana z blachy ocynkowanej, co zapewnia stabilną konstrukcje o wysokiej wytrzymałości mechanicznej.

Tak zbudowana obudowa zapewnia solidną konstrukcję pod podzespoły, jak również gwarantuje długoletnie użytkowanie centrali. Panele boczne demontowane są z obu stron (uniwersalna obudowa prawa-lewa), z dociskiem za pomocą śrub z pokrętłem. Króćce przyłączeniowe kanałów wykonane z tłoczonej blachy stalowej z zaprasowaną uszczelką gumową. Centrala posiada 4 nóżki, istnieje możliwość podwieszenia centrali.

Wentylatory:

Cichobieżne, niemieckiej firmy EBM. Przy prawidłowo wykonanej instalacji praca centrali jest niesłyszalna nawet na maksymalnej wydajności.

NOWOŚĆ:

Bieżący pomiar i odczyt rzeczywistej wydajności, pozwala na samoregulację wentylatorów, aby nawiew vs wyciąg był cały czas zbilansowany.

Taca ociekowa i odprowadzenie skroplin:

Taca ociekowa wykonana jest z blachy ocynkowanej i zabezpieczona jest specjalistycznym szczeliwem. Taca jest podgrzewana w temperaturach ujemnych – max. pobór mocy przez grzałkę to 5 W. Króciec odpływowy – rurka CU fi 15 mm.

Wymiennik

Przeciwprądowy- zbudowany z aluminiowych profilowanymi płyt, powodujących turbulencję powietrza.

Filtry

Aluminiowe prostokątne ramki filtra (wielokrotnego użytku), w których wymienia się tylko włókninę filtracyjną, zapewniają niskie koszty eksploatacji urządzenia. Standardowo tkanina EU4.

Dodatkowa możliwość zastosowania filtra klasy EU9.

Sterowanie:

Sterownik automatyczny z panelem dotykowym. Bardzo łatwa i intuicyjna obsługa. Możliwość aktualizacji oprogramowania poprzez kartę MicroSD.

Możliwość obsługi i sterowania centralą przez internet- przez przeglądarkę lub aplikacje na smartphona.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?