Dwa typy sterowania automatycznego

Funkcja

E7

Dwa algorytmy ochrony wymiennika przed zamarzaniem:

Funkcja ochrony wymiennika przed zamarzaniem

1. Nagrzewnica wstępna

PŁYNNIE REGULOWANA!

Moc grzania  nagrzewnicy dobierana jest automatycznie w zależności od wydajności wentylatorów. Ma to ogromny wpływ na zużycie energii przez centrale.

Przykład– W centrali 350, przy temp. zewnętrznej -10, nagrzewnica będzie
pobierała moc 200 W ( a nie 1 kW) w celu podgrzania powietrza o 6 stopni.

2. Modulacja wydajnościami wentylatorów:

Na czas odszraniania wentylator wyciągowy zwiększa swoje obroty co powoduje większy udział ciepłego zużytego powietrza przepływającego przez wymiennik w stosunku do chłodnego powietrza z zewnątrz i oddalenie ryzyka oblodzenia.

Praca wentylatorów

Płynna procentowa regulacja,
możliwość regulacji wydajności wentylatora nawiewnego vs wyciągowego.
Minimalna prędkość wentylatora- 10%

Regulacja temperatury zadanej

Po wprowadzeniu temperatury zadanej centrala będzie dążyła do nawiewu powietrza o temperaturze jak najbardziej zbliżonego do temperatury zadanej.Odbywać się to będzie za pomocą otwierania/ zamykania by-passu, wyboru czerpni (o ile będzie taka możliwość).

By-pass automatyczny

Przepustnica obejściowa wymiennika pozwala na przekierowanie powietrza czerpanego z zewnątrz obejściem omijającym wymiennik.Umożliwia ona wyłączenie funkcji odzysku ciepła w przypadku, gdy nie jest ona pożądana.Za pomocą regulacji by-passem centrala dąży do nawiewania powietrza jak najbardziej zbliżonego naszym wymaganiom.

Alarm filtra

Alarm filtra uruchamia się po 3 miesiącach ciągłej pracy centrali.

Harmonogram pracy

Istnieje możliwość ustawienia 3 trybów pracy w tygodniowym grafiku pracy centrali. Program pracy pisze się na cały tydzień(pon-pt), sobotę i niedziele, z różnymi godzinami trybów pracy, w których są różne temperatury zadane oraz różne wydajności pracy wentylatorów.

Funkcje użytkownika

Możliwość wyboru 2 funkcji użytkownika spośród dowolnej konfiguracji nawiew vs wyciąg

Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?